liepos 20, 2011

Mano 2011-ųjų vasaros rašytojai

Šią vasarą kažkaip pavyko rasti daugiau laiko literatūrai. Ankstesniais metais sunkiai krimsdavau dvi, kartais tris knygas, o šią jau įveikiau ketvertą knygų ir dar keletas laukia. O dar tik liepos antra pusė. Jei taip ir toliau, mušiu rekordus :)

Stengiuosi skaityti kuo įvairesnius ir įvairiapusiškesnius autorius, retai kada skiriu laiko daugiau nei vienai to paties autoriaus knygai. Bet pasitaiko visko. Tad pabandysiu trumpai apžvelgti ir paviršutiniškai įvertinti savo vasaros rašytojus (nekritikuokite labai, nes iš vienos ar kelių knygų apie autorių spręsti itin sunku):

Paulo Coelho (skaityta "Nugalėtojas lieka vienas")
Šioje knygoje Paolo linkęs analizuoti aplinką bei įvairių luomų ir prigimčių žmonių psichologiją, gyvenimo sampratas, žvelgia į vertybių krizę "superžmonių" luome. Knyga turėtų pritraukti tuos, kam patinka garsenybių spindesys ir pramogų pasaulio užkulisių detalės - jas autorius šiame romane patiekia lyg ant lėkštutės, apnuogindamas net smulkiausias kino pasaulio detales. Skaitydamas pasigedau gilesnio charakterių bendravimo - į tarpusavio santykius gilinamasi paviršutiniškai, labiau domimasi veikėjų vidiniais pasauliais.
VERTINIMAS: 5/10

Kate Mosse (skaitoma "Labirintas")
Ši knyga patiks tiems, kas mėgsta jau klasikinėmis virtusias Dano Browno detektyvines istorijas. Negana to, autorė savo romane įpynė daug meninių elementų, nuorodų į mistinį dvasių pasaulį, susipynusį tarp praeities ir ateities. Knyga nepatiks tiems, kurie mėgsta, kai viskas būna aiškiai išdėstyta "juodu ant balto", tačiau paslapčių ir galvosūkių (nors ir ne tokių sudėtingų kaip "Da Vinčio kodas" ar "Prarastas simbolis") mylėtojai ją dievins. Skaitydamas pasigedau tobulesnio tiesioginės kalbos tarp veikėjų vystymo - šio aspekto autorė stokoja - tačiau romane puikiai vartojami pasakojimai bei aprašymai. Jie prikausto dėmesį ir verčia kartu išgyventi kiekvieną įvykį, pajusti peizažus ir vietoves.
VERTINIMAS: 7/10 (dar net nebaigus skaityti)

Erich Maria Remarque (skaityta "Triumfo arka", "Vakarų fronte nieko naujo", "Juodasis obeliskas")
Remarkas... Ech, ko gero, man tai - šių metų atradimas. Meninės detalės, intriguojantys pasakojimai, derinami su aprašymais, įdomūs dialogai, netradicinė pasaulio samprata, filosofija, ironija ir humoras, intrigos ir netikėtumai - Remarko knygose pilna visko ir nieko nėra per daug. Skaičiau jas pasimėgaudamas, po skyrių su pertraukomis apmąstymams. Dažnai sustodavau ir grįždavau prie pastraipos pradžios, tada skaitydavau vėl ir vėl, kol galiausiai suprasdavau čia būta genijaus. Sunku įsivaizduoti, kam galėtų nepatikti šio autoriaus knygos. Tai lyg klasikinis automobilis, kuriuo gera važiuoti lėtai ir mėgautis kiekvienu kilometru, klausantis tobulo variklio gausmo.
VERTINIMAS: argi po visko, ką parašiau, tai būtų objektyvu? :)

Taigi, po šios nedidukės mano vasaros rašytojų apžvalgos planuose dar lieka:
Erich Maria Remarque "Laikas gyventi ir laikas mirti",
Paulo Coelho "Alchemikas" (reikia leisti Paulo pakilti mano akyse :D)
John Irving "Paskutinė naktis Tvisted Riveryje"
ir dar visas rugpjūtis šiems planams įgyvendinti :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą