rugpjūčio 05, 2011

Greitas smėlis

Quicksand

Medžiai auga. Lūžta ir keliasi, tiesiasi aukštyn ir niekada neprašo pagalbos, nors pradeda nuo žemės, nuo visiško nulio, iš visiškos tamsos į dangų. Nes nori būti arčiau Dievo. Nes tiki, kad nėra nieko blogiau už stovėjimą vietoje ir dyką puvimą.

Gali suprasti, kokiame mėšle skęsti, tačiau nuo to supratimo išlipti aukštyn bus ne ką lengviau. Tiesiog imi suvokti, jog kažkur turi būti kokia šaka ar aštri atbraila, už kurios galėtum nusitverti. Tačiau dabar tos atbrailos nerandu.

O ką daryti supratus, kad filosofija, kuria vadovaujiesi niekur neveda? O gal veda į bedugnę?
Nejaugi teks pasiduoti tarsi Sokratui, atsimušusiam į kvailą minios supratimą? Negi nėra kito kelio?
O jei ir taip, nuo ko pradėti iš naujo? Koks yra tas būdas, kuriuo reikia gyventi?

Šeši klausimai ir nei vieno atsakymo - štai ir tas mėšlas, kuriame skęstu.

Geriausia neuždavinėti klausimų, negirdėti atsakymų, užsidaryti tarp minkštų sienų ir apsišarvuoti šypseniukais. Nes kas nenori nieko, tam nieko ir nereikia. Nereikia gyventi, jei nenori mirti. Nereikia kvėpuoti, jei nenori uždusti. Nereikia žydėti, jei nenori nuvysti.

Bet aš surizikuosiu,... nes tikiu, kad naujos pradžios būna sėkmingesnės. Duokite man šaką (nes kitaip išsitrauksiu save už plaukų)!


4 komentarai:

 1. Galvok ką nori, bet manau - žinau, kad yra vedanti "filosofija"; kad yra kitas kelias; kad žinau, kaip pradėti iš naujo; kad yra būdas, kuriuo reikia gyventi. Yra būdas, kaip užpildyti TĄ tuštumą, kuri spjaudo šiuos klausimus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. A.Kamiu ir Ž.P.Sartras teigė, jog žmogus įprasmina gyvenimą tik tada, kai atsispiria nuo kasdienės rutinos, kai išsivaduoja iš įprastos filosofijos; jie pateisino maištą kaip gyvenimo įprasminimo formą. Protestas - štai, ko reikia.

  Aš jiems pritariu.

  Yra filosofija, kuria REIKIA gyventi, bet aš nenoriu gyventi TAIP.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čia jau reikia tada klausti, kas yra įprasta filosofija, koks tai maištas, protestas prieš ką. Nutuokiu, bet. :)
  Ir nežinau ar supratai, ką norėjau pasakyti ir ką turėjau omenyje.
  Well, mačiau įsotjai į VU. Galėsim susitikti prie kavos ir apie viską pakalbėti, jei tik norėsi. :)

  AtsakytiPanaikinti